Sekuriťáci v novém kabátě

Kategorie Novinky z katedry, Ostatní, Top články | Autor: Michael Myklín | 24. 1. 2016 | 17:00

Náš portál, který nepřetržitě funguje již devět let, byl v roce 2007 založen jako unikátní platforma pro studenty nově vzniklého oboru Bezpečnostní a strategická studia, aby jim poskytl prostor pro získávání prvních publikačních zkušeností, umožnil jim prohlubovat jejich znalosti a v neposlední řadě sloužil také jako popularizační médium v oblasti bezpečnosti pro širokou veřejnost.

Během těchto devíti let se v redakci vystřídalo množství talentovaných lidí, kteří se později stali součástí české (a nejen české) bezpečnostní komunity, a to i díky svým letům stráveným v Sekuriťácích. Abychom v tomto mohli nadále pokračovat a sloužit studentům BSS (a konec konců i dalších oborů) i široké veřejnosti na náležité úrovni, rozhodli jsme se k několika zásadním změnám.

Tou pravděpodobně největší, které už jste si nejspíše všimli, je nový název. I přes letitou tradici jména Sekuriťáci bylo během lítých redakčních rad rozhodnuto o potřebě nového názvu. Výsledkem je nové jméno portálu, Security Outlines. Hlavním argumentem pro tuto poměrně radikální změnu byla snaha o nalezení seriózněji znějícího názvu, čehož jsme, jak tajně doufáme, dosáhli. To však samozřejmě neznamená, že se začneme brát smrtelně vážně, jak mají některé studentské časopisy občas ve zvyku. Spolu s názvem jsme změnili i design webových stránek. Zde hrála nepřekvapivě roli nejen estetická stránka věci, ale především funkcionální.

Naší stěžejní činností bude i nadále vydávání pravidelných bezpečnostních aktualit ze všech koutů planety (a ostatně i mimo ní), komentářů bezpečnostních událostí, analýz a studií. I tento aspekt naši činnosti však projde určitými změnami, zejména co se pravidelnosti a formy týče. Aktuality nabydou stručnější podoby a budou vydávány každý týden. Souběžně s tím budou v průběhu měsíce vydávány reporty z jednotlivých regionů, které se budou věnovat konkrétním událostem. Komentáře i studie budou pokračovat v nezměněné podobě, byť doufám, že Vám jich budeme moci poskytnout více než dosud.

K tomu všemu budou samozřejmě pokračovat oblíbené Bezpečnostní večery a snad se nám podaří naše bezpečnostně-popularizační činnost rozšířit i o další aktivity.

V každém případě děkujeme za vaši dosavadní přízeň a budeme doufat, že si ji našimi aktivitami zasloužíme i v budoucnu.

Za redakci

Michael Myklín

Šéfredaktor

video Fault Lines: On the Front Lines with the Taliban

Aktuálně


iDNES

    Warning: simplexml_load_file(http://idnes.cz.feedsportal.com/c/34387/f/625936/index.rss): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Temporarily Unavailable in /mnt/data/accounts/s/sekuritaci/data/www/www/www/wp-content/themes/sekuritaci/sidebar.php on line 39

    Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://idnes.cz.feedsportal.com/c/34387/f/625936/index.rss" in /mnt/data/accounts/s/sekuritaci/data/www/www/www/wp-content/themes/sekuritaci/sidebar.php on line 39

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/data/accounts/s/sekuritaci/data/www/www/www/wp-content/themes/sekuritaci/sidebar.php on line 41

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Anketa

Jaký bude osud Iráku?

Výsledky
Nahrávání ... Nahrávání ...

Spolupracujeme

Centrum pro bezpečnostní a strategická studia
C4SS
Jakub Janda
Project ARES